Sady Górne, 14.02.2021 r.
- W liturgii Kościoła w tym tygodniu wspominamy:
- Środa – rozpoczynamy WIELKI POST środą Popielcową, w tym dniu wieni powinni uczestniczyć we Mszy świętej. W tym dniu również obowiązuje nas post ścisły, czyli 3 posiłki bezmięsne, jeden do syta a dwa lekkie. Msza święta z obrzędem posypania głowy popiołem o godz. 17:00. W środę Popielcową, z sakramentu spowiedzi świętej będzie można skorzystać od godz. 16:00 do godz. 17:00.
Parafianom, którzy w tym tygodniu obchodzić będą swoje imieniny, urodziny, jubileusze, życzę obfitości Bożych darów oraz błogosławieństwa w nowym tygodniu pracy i obowiązków.
2. W Wielkim Poście zapraszam na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy św. o godz. 17:00, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 10:40.
3. Serdecznie zapraszam do udziału w Mszach świętych, w dni powszednie – od wtorku do soboty o godz. 17:00. W tych dniach, w Wielkim Poście, z sakramentu spowiedzi świętej będzie można skorzystać 30 minut przed Mszą świętą, czyli od godz. 16:30.
4. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne, intencje Mszy świętej można zamówić po każdej Mszy świętej.
5. Bardzo dziękuję Księdzu Biskupowi Markowi Mendykowi – BISKUPOWI DIECEZJALNEMU, za przewodniczenie tej Eucharystii, za Słowo Boże, za modlitwę w intencji naszej Parafii oraz za wprowadzenie mnie w urząd proboszcza. Bardzo dziękuję księdzu Dziekanowi z Bolkowa za obecność i modlitwę, dziękuję ks. Janowi Gargasewiczowi – mojemu poprzedniemu proboszczowi z Wałbrzycha za obecność, modlitwę i prawie 6 lat wspólnej posługi kapłańskiej i za wszelkie dobro jakie od niego w tym czasie otrzymałem.
Dziękuję za obecność Panu Burmistrzowi z Bolkowa, Pani Radnej z naszej parafii oraz Pani i Panu Sołtysom z naszych miejscowości.
Serdecznie dziękuję Paniom i Panom, z parafii, które się zaangażowały w przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Serdecznie dziękuję dziś Panu BOgu za obecność każdego z Was. Pozwólcie mi drodzy, że bardziej szczegółowo podziękowania przekażę w przyszłą niedzielę.