Konto remontowe parafii

Drodzy Parafianie, Wszyscy Ludzie Dobrej Woli

Dzięki Waszej trosce i zaangażowaniu w naszej Parafii mamy piękną świątynię, która cieszy serce i oczy nie tylko nas, tutaj mieszkających, ale i osoby przyjezdne.

W skład parafii wchodzi również dom parafialny oraz budynek gospodarczy. Dom parafialny niestety wymaga kapitalnego remontu, poczynając od najpilniejszych potrzeb – wymiana pokrycia dachu, który przecieka, odwodnienie i izolacja fundamentów, wymiana instalacji elektrycznej, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wymiana wyposażenia poszczególnych pomieszczeń w domu parafialnym.

Parafia jest szczególnym miejscem w naszej małej Wspólnocie obejmującej dwie miejscowość Sady Górne i Sady Dolne. Chcemy, aby ten dom parafialny służył dla dobra i pożytku całej naszej wspólnoty, aby mogły się w nim odbywać spotkania dla grup parafialnych oraz by mogły się w nim odbywać próby związane z wydarzeniami liturgicznymi i kościelnymi. Dlatego chcemy, aby ten dom spełniał standardy jakie obowiązują w XXI wieku po to, abyśmy w sposób godny mogli przyjmować naszych Braci i Siostry, aby ten dom służył dla pożytku ludzi i na chwałę Pana Boga.

Nasi Parafianie mają wielkie serce, świadczy o tym, piękny kościół, który przez modlitwę, trud, cierpienie i składane ofiary utrzymują w tak zadbanym stanie. Remont domu parafialnego, związany jest z bardzo dużymi nakładami finansowymi, które, my jako – tylko wspólnota parafialna, nie jesteśmy w stanie sami udźwignąć.

Dlatego zwracamy się z prośbą jako Wspólnota Parafialna – do wszystkich, którzy chcieliby wspomóc to wielkie dzieło.

Wszystkie chętne osoby mogą wspomóc naszą parafię finansowo na kilka sposobów:

1. Przekazać pieniądze Radzie Parafialnej, która zbierać będzie ofiary po Mszach św. w każdą drugą niedzielę miesiąca – od kwietnia 2021 roku.

2. Darowizny można przesyłać zwykłym przelewem bankowym na konto parafii:

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP

Sady Górne 112

59-420 BOLKÓW

Bank Spółdzielczy w Jaworze

Nr Konta – 46 8647 1059 0420 3421 2000 0001

z dopiskiem “Darowizna na remont domu parafialnego”      

Uwaga! Każda osoba, która dokona przelewu na konto parafii może daną kwotę odpisać sobie od dochodu, przez co przy rozliczeniu rocznym zapłaci mniejszy podatek. Dotyczy to każdej osoby, która rozlicza się z urzędem skarbowym za pomocą PIT-ów (pracujących, rencistów, emerytów itp.). Warto skorzystać z tej opcji – możesz pomóc parafii przy okazji pomagając sobie.

Więcej szczegółów można znaleźć: Darowizny na Kościół

Za zrozumienie, życzliwość, modlitwę i ofiarność składamy, jak Wspólnota Parafialna, serdeczne podziękowanie, a swoją wdzięczność wyrażamy w codziennej modlitwie  za wszystkich ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła.

Ks. Paweł Laska – proboszcz parafii


Niektóre zdjęcia domu parafialnego